دوربین های نظارت شهری

دوربین های نظارت شهری

واژه نظارت به معنای دقت در تماشای کسی یا چیزی به خصوص برای جلوگیری یا تشخیص جرم است. بنابراین، سیستم های پایش تصویری یک وسیله الکترونیکی برای ایجاد امنیت و پیشگیری از وقوع جرم است.

سیستم های نظارت تصویری از یک یا چند دوربین ویدئویی در شبکه تشکیل شده که ویدئو و اطلاعات صوتی را به مکانی خاص ارسال می کنند. این تصاویر به صورت زنده نظارت و یا به مکانی مرکزی برای ضبط و ذخیره سازی، منتقل می شوند. تجهیزات اساسی مورد نیاز برای سیستم پایش تصویری شامل دوربین هایی برای تصویر برداری و نوعی دستگاه ضبط یا نظارت می باشد. به غیر از لوازم متفرقه معمولی که هنگام نصب هر گونه تجهیزات A / V مورد نیاز است دوربین های دیجیتال، با بلندگوها و دستگاه ضبط یا قابلیت نظارت تمام مواردی هستند که شما نیاز دارید.دوربین های نظارت موجود، دو نوع آنالوگ و دیجیتال هستند.

سیگنال یک دوربین آنالوگ را می توان توسط یک ضبط کننده ویدئویی ضبط کرد. می توان آن را به سیگنال دیجیتال تبدیل کرده و در کامپیوتر ذخیره،و یا می توان آن را در یک DVR ذخیره نمود. حتی با بهترین دوربین آنالوگ، شما هرگز نمیتوانید یک پلاک را بخوانید.دوربین های دیجیتال بسیار کاربر پسند تر از دوربین های آنالوگ هستند. دوربین های نظارت تصویری دیجیتال از یک سیگنال دیجیتال برای انتقال تصاویر استفاده می کنند تا نیاز به تبدیل آنها حذف شود. این باعث می شود که اطلاعات در رایانه ذخیره شود.یک دوربین دیجیتال دارای رزولوشن بالاتر از دوربین آنالوگ است.

برخی مزایای سیستم نظارت و پایش تصویری:جلوگیری از سرقت و فعالیت های غیرقانونی و نظارت بر مراکز داده و IT ومدیریت ترافیک شهری و جاده های بین شهری

برخی مزایای سیستم نظارت و پایش تصویری:

جلوگیری از سرقت و فعالیت های غیرقانونی: هدف اولیه نصب دوربین های نظارتی این است که به عنوان بازدارنده برای دزدان، مجرمان، فعالیت های غیرقانونی و جنایی عمل کند. دوربین های امنیتی در آپارتمان ها، مدارس، دانشگاه ها، دفاتر، فروشگاه ها، مراکز  امنیتی، اماکن عمومی و…  کاربرد دارند. این دوربین ها فعالیت های مشکوک را نظارت می کند؛

 نظارت بر مراکز داده و IT : امنیت مانیتورینگ در مراکز داده و فناوری اطلاعات در عصر رایانه بسیار مهم است. هر شرکت تجاری، بنگاه بزرگ و اداره دولتی و حتی کسب و کارهای کوچک و متوسط برای نظارت بر حرکت پرسنل مجاز، و سایر کارکنان فناوری اطلاعات و جلوگیری از خرابکاری یا سرقت دستگاه های ذخیره سازی مهم، داده ها و سایر فایل های دیجیتال، سیستم های دوربین مدار بسته با تکنولوژی پیشرفته و جامع در این مراکز نصب می شوند.

مدیریت ترافیک شهری و جاده های بین شهری:امروزه برای ثبت تخلفات جاده ای و کنترل بر روان بودن ترافیک شهری و بین شهری و موارد امنیتی، ثبت پلاک اتومبیل ها و… استفاده از سیستم های نظارت و پایش تصویری ضروری است.

مدیریت متمرکز در نقاط هدف: برای مدیریت بهتر نقاط مختلف سازمان ها، ادارات و … تصاویر را در نقاط معین متمرکز می نمایند.

برگرفته از وب سایت :http://www.sepantadp.com

Submit comment

کد را تایپ کنید
بر روی
منو
بستن
سبد خرید
بستن
بازگشت
حساب کاربری
بستن